Burj Al Arab
Açıklama: Dubai (Arapça'da دبيّ)

Arap Yarimadasi'ndaki yedi tane Birlesik Arap Emirliklerinden birini olusturan emirlik, bazen kendi emirliginden "Dubai Kenti" olarak ayirt edilir.

1990'lar sonrası uygulanan politikalar sonucunda ve Hong Kong'un Çin'e devredilmesi ile sonrası bölgenin ticaret başkenti olma yolunda ilerleyen 2000'li yıllar ile de büyük projeler ile dünyaya adını duyuran şehir şu an bölgenin en önemli ticaret ve turizm başkentidir.

Birleşik Arap Emirliğinin en büyük en büyük ikinci emirliği olmasına rağmen en lüks ve en modern olanıdır. Son 20 yılda bu topraklardan petrol çıkarılmaya başlayınca Dubai'nin yapısı değişmeye başladı. Şehrin her yerinde gökdelenlere rastlamak mümkündür.

Şehrin başlıca bölgeleri ise Jumeriah ve Deira'dır. bu şehir dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biridir . Şehirde lüx oteller ve dünyanın en ünlü şarkıcıları konser vermektedir.

BURJ AL ARAB:

Burj el Arab (Arapça برج العرب "Arapların Kulesi") Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir lüks oteldir.

321 metre yükseklikle dünyanın en yüksek otelidir. Basra körfezinden 280 metre uzaklıktaki yapay bir ada üzerinde yükselmektedir ve ana karaya eğik bir köprüyle bağlanmaktadır.

Otelin yapımı 1994'de başlanmış, 1 Aralık 1999'da hizmete açılmıştır. Burj el Arab bir çeşit arap gemisine benzetilmektedir.

Otelde sadece 202 dubleks süit vardır. En küçük süit 169 m2 dir. En büyüğü 780 m2 dir. Ucuz süit fiyatları gecelik 1,000$ ile 6,000$ arasındayken daha pahalıları 15,000$'a çıkabilmektedir.

wikipedia.org
Anahtar Kelimeler: Arap, Yarım, Adası, Dubai, Burj, Al, Arab, ResimleriÖnceki Resim Resmin Adı : Burj Al Arab
Burj Al Arab

Paylaş

Önceki Resim:
Arap Yarımadası - Dubai Resimleri  
 


 

Anasayfa / Ülke Resimleri / Arab Yarımadası Resimleri / Dubai Resimleri / Burj Al Arab En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik