3 Kez Uefa Kupasını Kaldırdı
Açıklama: Tam adı Football Club Internazionale Milano olan kulüp Milano şehrinde kurulmuş bir futbol klubüdür. Renkleri Mavi Siyah. Kuruluş 1908. Stadyum Giuseppe Meazza.

Serie A da oynamaktadır ve tarihi boyunca küme düşmeyen tek İtalyan takımıdır. Yine yapılan istatistiklere göre Juventus'dan sonra en çok taraftarı olan ikinci İtalyan klubüdür.

2006'da yaptığı flaş transferler ile büyük beklentiler içine girilmiştir.Belki de bir anlamda hedeflerden birine ulaşıldı.Roma'nın 11 maçlık gabiliyet rekoru kırılmıştır.Artık rekor İnter'de.

1908 yılında şehrin diğer takımı A.C. Milan ile bölünerek kuruldu. A.C. Milan'dan ayrılmasına sebep takım içindeki başta İsviçreli oyuncular olmak üzere bazı oyuncuların takımdaki İtalyan egemenliğine karçı çıkmaktı. Zaten bu yüzden kuruluşundan beri Inter Milan yabancı oyunculara açıktır ve takımın adı bunu belli eder şekilde Internazionale olarak konulmuştur.

İki dünya savaşı arasındaki zaman dilimi arasında faşist lider Benito Mussolini döneminde takım adını Ambrosiana-Inter olarak değiştirlmeye zorlanmıştır. Ve 1942 ye kadar bu ismi kullanmak zorunda kalmıştır.

Kulüp tarihinin en başarılı dönemini 1963 ile 1966 yılları arasında yaşamış ve bu dönemde üç İtalya Şampiyonluğu ve iki Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Şampiyonluğu kazanmıştır.

Altın çağı geride bırakırken Inter 11. şampiyonluğunu 1971`de, 12.sini 1980`de kazanmıştır. 13. şampiyonluğunu 1989'da kazanan İnter 14. ve son şampiyomlunu ise 2006 sezonunda yaşamıştır.2006 sezonunda ligi 3. sırada bitirmesine karşılık 1. olan Juventus ve 2. olan A.C. Milan'ın elde ettiği dereceler bu iki takımın şike yaptığı gerekçesiyle iptal edilmiş, böylece İnter uzun süredir hasret kaldığı şampiyonluğa kavuşmuştur. 14 şampiyonluğu bulunan Inter, Juventus (28) ve Milan`ın (17) arkasından 3. sıradadır.

wikipedia.org
Anahtar Kelimeler: İtalya, Ligi, Takımı, İnter, ResimleriÖnceki Resim Resmin Adı : 3 Kez Uefa Kupasını Kaldırdı
3 Kez Uefa Kupasını Kaldırdı

Paylaş

Önceki Resim:
14 Kez İtalya Ligi Şampiyonluğu Yaşamıştır  
 


 

Anasayfa / Futbol Resimleri / Yabancı Lig Takımları Resimleri / İnter Resimleri / 3 Kez Uefa Kupasını Kaldırdı En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik