A'raf Suresinden
Açıklama: Araf suresi veya A'râf sûresi İslam dininin kutsal kitabı Kur'an'ın yedinci ve Bakara ile Şuâra 'dan sonra en fazla ayet içeren üçüncü suresidir.

Araf suresi Mekke'de inmiştir. 206 ayettir.Ibn Abbâs ve Mukatil'den yapilan bir rivayete göre 163-172 ayetleri Medine'de inmistir. İslam dininde var olan Araf kavramından ve Araf'ta bulunanlardan, bu surenin 46-50 ayetlerinde bahsedilir. Bu nedenle sureye Araf suresi denmiştir.

Surede İslam dini itikadına (din esaslarına) ve diğer dini hükümlere ait birçok temel bilgi ve emir bildirilmektedir. Ayrıca bazı peygamberlerin kıssaları ve topluluklarının durumlarına dair tasvirler içerir.

Mekke döneminde inmiştir. 163-170. âyetlerin Medine döneminde indiğini söyleyen âlimler de vardır. 206 âyettir. Sûre adını, 46. ve 48. âyetlerde geçen "el-A'râf" kelimesinden almıştır. "el-A'râf", yüksek yerler, yüksek mevkiler demektir. Sûrede temel konu olarak, ilahi vahyin doğruluğu ve vahye duyulan ihtiyaç işlenmektedir .
Anahtar Kelimeler: Dini, Resimler, Resimli, Ayet, Ve, Dualar, Mealleri, A'raf, SuresiÖnceki Resim Resmin Adı : A'raf Suresinden
A'raf Suresinden

Paylaş
Sonraki Resim

Önceki Resim:
Rasul'e Selam  
 Sonraki Resim:
Al-i İmran Suresinden Bir Ayet


 

Anasayfa / Dini Resimler / İslami Resimler / A'raf Suresinden En Güzel Resimler | Yeni Resimler  
Design by 7dana.com  


resim güzel resimler Gizlilik